אנטיביוטיקה

מטרונידזול (פלגיל), ציפרופלוקסצין (ציפרוקסין
תרופות אלו הן בעלות מנגנון פעולה משולב: נוגדי זיהומים והשפעה על מערכת החיסון (אימונומודולציה). עיקר הניסיון הוא עם מטרונידזול, שיעיל בטיפול במחלת הקרוהן בעיקר עם מעורבות של המעי הגס, טיפול במורסות, פיסטולות ומניעת הישנות לאחר ניתוח. עבודה שבדקה את מתן התרופה במינון גבוה (20 מ"ג\ק"ג\יום) למשך שלושה חודשים, הצביעה על ירידה בהישנות קלינית ואנדוסקופית לאחר כשנה.
הטיפול ניתן גם לחולי קוליטיס כיבית, שעברו ניתוח כריתת מעי גס ויצירת פאוץ', ואשר מפתחים דלקת (פאוצ'יטיס). 

הטיפול לטווח ארוך בתרופה זו הינו מוגבל עקב תופעות לוואי הכוללות: טעם מתכתי בפה, בחילות, הקאות, שלשולים, סחרחורות ופגיעה במערכת עצבים היקפית המתבטאת בנימול בגפיים, שיכול להימשך גם לאחר הפסקת התרופה.

יש להימנע משתיית אלכוהול בזמן הטיפול מכיוון שהתרופה משפיעה על פירוק אלכוהול בגוף, והדבר עלול לגרום לבחילות ולהקאות קשות.
לציפרופלוקסצין יש תופעות לוואי נדירות יותר: בחילות, הקאות, שלשול, כאבי ראש, פריחה.  תכשיר זה נמצא בשימוש בעיקר לטיפול בפיסטולות.

ריפאקסימין (Rifaximin) - זוהי אנטיביוטיקה שניתנת דרך הפה ואינה נספגת בדם. התרופה מאושרת לטיפול בשלשול מטיילים ובאנצפלופתיה כבדית. עבודה שבדקה את השפעתה על חולי קרוהן עם מחלה קלה-בינונית, הצביעה על יעילות מסוימת.